Annelerin Bebek Hakkında Bilmesi Gerekenler

Annelerin Bebek Hakkında Bilmesi Gerekenler

Bebeğin sağlığı için anne ve bebek ilişkisi arasında bilmeniz gerekenler var. Her şeyden önce iletişim, anne ve bebekler için son derece önemli.

Bebeğinizin sağlığı için gerek anne adayı olduğunuz dönemde, gerekse doğum sonrasında Anne ve bebek sağlığı konusunda son derece dikkatli olmalısınız. Beslenme düzeninin nasıl olması gerektiği, psikolojinin nasıl olması gerektiği konusunda verilen bilgilere göre hareket etmek en doğrusudur.

İletişim Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce sizi anlaması için duyu organlarını kullanan bebekler, sizin onlara sakin şekilde yaklaşmanızı ister. Hem sakin hem de anlayışlı olmanız durumunda, onu konuşmadan da anlayacaksınız. Bebeğin yaşına göre onunla olan iletişiminizi kontrol etmelisiniz.

Doktor Önerileri;

  • Bebeğin beden sağlığı

  • Bebeğin yemek düzeni

  • Bebeğin rutin kontrolleri

Gibi pek çok husus ile alakalı, anne bebek iletişim desteklenecektir. Doktorunuzun önerilerini dikkate alarak, bebeğinizle başarılı bir iletişim kurabilirsiniz.

Bebeğinizin Sağlığı

Bebeğinizin gün içinde nasıl uyuduğu, ne yediğinde doyduğu, günde kaç kere beslendiği gibi hususlara göre bebek sağlığının kontrol edilmesi söz konusu. Bunları kontrol etmek ve incelemek ise sizin elinizde. Direkt olarak bebeğin gün içindeki hareketlerini inceleyerek, doktora verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin sağlığını korumak için yapmanız gereken, doktor kontrollerinin düzenli şeklide gerçekleşmesidir. Ek gıdalara geçmek, ek gıdalar konusunda seçici olmak gibi pek çok hususta doktor bilgilendirmesi yapılacaktır. Bebeğin özel durumlarına göre hareket etmek en doğrusudur. Sizin bebeğinize özel yapılacak olan önerileri dikkate alarak bebeğinizin sağlığı için eksiksiz bir tutum sergileyebilirsiniz. Bebeklerin sağlığı konusunda annelerin titiz davranması, bunun beraberinde uzman olan kişilerden önerilerin alınması önemlidir. Bebek sağlığı annenin sağlıklı olmasından başlar.

Anne ve bebek iletişimine dikkat edilmelidir…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?