Bebeğimdeki Solunum Ataklarının Sebebi Nedir?

Bebeğimdeki Solunum Ataklarının Sebebi Nedir?

Yeni doğan bebeklerde ya da 3 – 5 aylık bebeklerde solunum atakları olabilir. Bebeklerdeki solunum atakları sebebi nedir?

Aşağıda verilen yanıt üzerinden bebeklerdeki solunum atakları nedenleri öğrenilecek. Bebeğinizin ataklarını dikkatli şekilde kontrol etmelisiniz. Kontrollü şekilde hareket etmeniz durumunda, doktorunuza vermiş olduğunuz bilgiler doğru olacağından teşhis konması çok daha kolay olabilir.

Bebeklerde Solunum Atağı Neden Olabilir?

Farklı farklı nedenler solunum ataklarının nedeni gösterilebilir. İlk olarak yeni doğanlar için solunum atağının nelerin belirtisi olduğu cevaplanıyor.

Yeni doğanlar;

Bu bebek grubunda solunum atağının olması reflü ile sonuçlanabilir. 2 yaşa kadar bebeğin solunum atağının olması sonrasında astım ile sonuçlanabiliyor. Bunları göz önünde bulundurduğunuzda tedavi için çok daha erken davranabilirsiniz.

Bebeklerde solum atağı olması durumunun reflü, astım gibi problemlere yol açma ihtimalini göz önünde bulundurarak diğer belirtiler üzerinden hareket edebilirsiniz. doktorunuzun teşhis konması önemli olduğundan, böyle bir durumda kontrollerin yapılması gerekecektir.

Bronşit Bebeklerde de Görülüyor

Solunum atağı olan bebekler görülebilecek olan bir diğer hastalık ise bronşit. Bu noktada solunum atağının en iyi şeklide incelenmesi gerekiyor. Ebeveynler solunum atağında birtakım hışırtılar da duyacaktır. Bebeğinizin soluk alıp verirken içinin hışırdadığını duyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?