Sağlıklı Cilt İçin Tavsiyeler

Sağlıklı Cilt İçin Tavsiyeler

Cildimiz, kendimizi iyi hissetmemiz için belki de en önemli faktör. Yüzümüz, vücudumuzun diğer bölgelerinde cilt sağlığına dikkat etmeliyiz.

İlk olarak her zaman aklımıza yüzümüz geliyor. Ancak cilt sağlığı dendiğinde, çok daha geniş bir ifade sunuluyor. Kişinin vücudunda cilt sağlığının olduğu; bacakların, ellerine kadar her alanı kapsar. Sağlıklı olan bir ciltte anormal durumların hiçbiri gözlemlenmez.

Peki, cilt sağlığının tehlike altında olduğunun göstergeleri nedir?

Sağlıklı Cilt Nasıl Olur?

Sizin gözle görebileceğiniz herhangi bir belirti, cildinizin sağlıksız olduğunu gösterebilir. Bunun en başında gelen, cildimizde oluşan aknelerdir. Cildin sağlıksız olduğunu gösteren bu durum, mutlaka doğal ya da tıbbi anlamda bir tedavi gerektiriyor. Bunun dışında cildin sağlıksız olduğunu gösteren siyah noktalar da var. Sağlıklı bir ciltte siyah nokta oluşumunun da önüne geçmek gerekiyor.

Nem Dengesi;

Sağlıklı bir ciltte nem dengesi sağlanmış olur. Yani bakıldığında cildinizin nemli olduğunu, kuru ya da yağlı olmadığını görürsünüz. Sağlıklı bir ciltte mutlaka buna dikkat edilmesi gerekiyor.

Pürüzsüz cilt;

Aynı zamanda sağlıklı cilt için pürüz olmadığını da söyleyebiliriz. Çoğu zaman sağlıklı bir cilde kavuşmak için insanlar direkt olarak pürüzsüz benzetmesi yapar. Bu durumda kişinin sağlıklı cilde kavuşması için cildin görünümünün de en iyi şekilde olması sağlanmalıdır.

Cilt Problemleri

Peki, cildinizin sağlıksız olduğunu gösteren cilt problemleri neler? Cildin olması gerekenden fazla nemli olması yağ problemine, olması gerekenden daha nemsiz olması kuruluk – pul pul dökülme gibi problemlere yol açabilir. Bunun dışında ciltte görülebilecek olan siyah nokta problemi, akne problemi, güneş lekeleri gibi pek çok problem olabilir.

Cilt sorunları kapsamı dışında yer almanız için olması gereken, cilt sağlığı için gereken önlemi almanızdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?