Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yüz Maskesi

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yüz Maskesi

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yüz Maskesi

Bayanlar için siyah noktalardan kurtulmak için yüz maskesi tarifini aşağıda derledik. Birçok insan için siyah noktalar, akneler ve sivilceler tamamen baş belasıdır. Siz de yüzünüzün kötü görünmesini engelleyecek maske arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz!

Ciltte oluşan aknelerin, siyah noktaların ve sivilcelerin tedavisi elbette mümkün. Ama bunun için biraz zamana ve sabra ihtiyacınız var. Çeşitli sebepler ile oluşan sivilcelerden doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz.

Yeşil Maske

Yeşil maskenin en temel amacı cildinizi derinlemesine temizleyerek akne ve sivilce oluşumunu önlemek. Ayrıca cildinizi canlandıracak olan bu maskeyi evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Akne, sivilce ve siyah nokta genellikle tıkanmış ve temizliği ihmal edilmiş ciltler üzerinde oluşmaktadır. Uygulayacağınız bu maske sayesinde cildinizi kurtarabilirsiniz.

Maske Nasıl Hazırlanır?

Yeşil kil ile hazırlanan yeşil maske cildinizin yardımcısı olacak. Yeşil kili aktarlardan veya mağazalardan temin edebilirsiniz. Maskenin özelliğini arttırmak için ayriyeten limon suyu veya bal ilave edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 50 gram yeşil kil (5 çorba kaşığı)
  • 1 adet limonun suyu
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı bal

Kuru cildinize uygulamak istiyorsanız ayriyeten Hindistan cevizi ilave edebilirsiniz. Hindistan cevizi yağını isterseniz bal ile değiştirebilirsiniz.

*Yeşil kili bir kabın içerisine koyun ve limon suyunu yavaş yavaş ekleyerek karıştırmaya başlayın.

*Daha sonra balı ekleyin ve ahşap kaşık ile karıştırmaya devam edin.

*Bu aşamadan sonra isterseniz Hindistan cevizi yağı ilave edebilirsiniz.

*Karışım istediğiniz cıvıklıkta değil ise, istediğiniz kıvama gelene kadar ılık su ilave edebilirsiniz.

Yeşil Maske Uygulaması

Yeşil maskeyi uygulamak için cildinizi ılık su ile temizleyin. Tamamen temizlenmiş cildinize maskeyi eşit miktarda yedirin. Göz bölgesine temas etmekten kaçınınız.

Maskeyi cildinizde 40 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile tamamen temizleyiniz ve nemlendirici uygulayınız. Maskeyi haftada en fazla 2 defa uygulamaya özen gösteriniz. Maskeyi daha fazla uygulamak cildinizde istenmeyen sonuçların oluşmasına yol açabilir.

Maskeyi yüzünüzün tamamına uygulamadan önce yüzünüzün küçük bir bölgesin test etmeniz daha doğru olacaktır. Test sırasında alerjik bir reaksiyon meydana gelirse maskeyi kesinlikle uygulamayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?