Cinsel İlişki İle Bulaşan Hastalıklar

Cinsel İlişki İle Bulaşan Hastalıklar

Cinsel İlişki İle Bulaşan Hastalıklar

Cinsellik, kişilerin karşılaması gereken temel ihtiyaçlar arasındadır. İnsanlar, yeme ya da uyuma ihtiyaçlarını giderdiği gibi cinsel ihtiyaçlarını da gidermelidir. Mutlu bir hayat, istenilen cinsel hayat ile birleşince daha da mutlu bir hale gelir.

İnsanlar cinsel hayatlarında korunmasız durumdadır. Çünkü cinsel yol ile bulaşan çok sayıda hastalık mevcuttur. Bundan korunmanın en önemli yolu tek eşliliktir. Ayrıca ilişki sırasında korunarak da cinsel yol ile buluşan hastalıklardan kurtulma sağlanır.

Bel Soğukluğu

Cinsel yol ile bulaşan hastalıklar arasında ilk sırada bel soğukluğu bulunur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda bu hastalık ile karşılaşmak mümkündür. Bel soğukluğu olan kadınlarda adet dışı kanamalar çok fazla görülür. Erkeklerde ise bel soğukluğu penisten akan sarı renkte bir sıvı oluşturur. Eğer bel soğukluğu her iki tarafta da tedavi edilmezse süreklilik kazanır. Çünkü her ilişkide kadından erkeğe ya da erkekten kadına geçer.

Cinsel Organlarda Siğil      

Cinsel yol ile bulaşan hastalıklardan biri de genital siğillerdir. Bu hastalıkta oldukça fazla kişide karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Ufak siğillerle başlayan hastalık, hemen önlem alınmaz ise tüm cinsel organı da kaplar. Siğillerin tedavisi son derece basittir. Lazer yöntemi ile kısa sürede bu hastalıktan kurtulma sağlanır.

Cinsel İlişki İle Bulaşan Hastalıklar

Frengi

Cinsel yol ile buluşan bir diğer hastalık da frengidir. Frengi aynı zamanda Sifiliz adı ile de anılır. Frengi hastalığı genital bölgelerde yaraların oluşmasına neden olur. Bu yaralar acı vermez. Ağrıya neden olmadığı için de insanlar pek önemsemez. Ancak Frengi hastalığı hemen önlem alınması gereken hastalıkların başında gelir. Önlem alınmaz ise ciddi zararlar ortaya çıkar.

AIDS

Cinsel ilişki sırasında bulaşan hastalıkların en tehlikelisi AİDS’tir. Günümüzde bu hastalığın tedavisi yoktur. Bu nedenle de ölümcül bir hastalıktır. AİDS hastalığına HIV virüsü neden olur. Cinsel yolla bulaşıldığı gibi kan yoluyla da bulaşır. Bu hastalık insanın bağışıklık sistemini zayıf hale getirir. Bu sayede en ufak bir mikrop bile sizin için ölümcül sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında korunmak hastalıkların buluşmasına da engel olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?