Cinsel Sağlık İçin Olmazsa Olmazlar

Cinsel Sağlık İçin Olmazsa Olmazlar

Kadın ve erkekler için cinsellik önemli. Peki, cinsel sağlık nasıl korunur? Sağlıklı olduğunu düşünen kişiler buna neye göre karar veriyor?

Öncelikle cinsel sağlık konusunda psikolojik ve fizyolojik anlamda iki seçenek üzerinden inceleme yapılacaktır. Psikolojik anlamda sağlıklı olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak fizyolojik anlamda sağlıklı olduğunuzun doktor tarafından yapılan incelemeler ile sonuca ulaşması en doğrusu olacaktır. Kadın ve erkekler de cinsel sağlık nasıl kontrol edilir?

Tıbbi Cinsel Sağlık

Hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak cinsel anlamda iyi olmanız, sağlıklı olduğunuzu gösterir. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel sağlığı tehlikeye düşürecek farklı durumlar olabilir. Göz önünde bulundurduğunuz faktörlere göre sağlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

  • Cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklar

  • Genetik cinsel sorunlar

  • Cinsel hastalıkların ortaya çıkması

Gibi farklı durumlar üzerinden cinsel sağlığınız tehlike altına girebilir. Bunun için bilinçli bir cinsellik ve düzenli kontrollerin yapılması hem kadınlar için hem de erkekler için son derece önemlidir. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda herhangi bir şekilde sorun yaşamadan cinselliğin sorunsuz şekilde yaşanmasını sağlayacaksınız.

Cinsel Sağlığı Koruma

Cinsel hayatınızın aktif olmasının ardından cinsel sağlığı korumak için yapmanız gerekenler var. Her şeyden önce yaşanan cinsellikte kişinin bilinçli olması önemlidir. Bunun için doktorların önerisi, korunarak ilişkiye girilmesidir. Kadınlar ve erkeklerin kanlarında olan herhangi bir enfeksiyon ya da daha büyük bir hastalık, kan yolu ile bulaşmanın önleyicisi olacaktır. Korunarak ilişki cinsel sağlığın korunması için en önemli aşamadır.

  • Cinsel sağlığı korumak için diğer öneriler;

  • Vücut temizliğinin hem kadın hem erkek için titiz şekilde gerçekleşmesi.

  • Düzenli kontrollerin yapılması.

  • Bilinçli cinsellik

Gibi önerileri dikkate almanız durumunda kadın ve erkeklerde cinsellik onuşunda gereken önlemi almanız sağlanmış olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?