Kullandığım Doğum Kontrol Hapının Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Kullandığım Doğum Kontrol Hapının Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Kullanılan doğum kontrol haplarında yan etkiler prospektüste yer alıyor. Doğum kontrol hapları yan etkileri adı altında bilgi verilir.

Doğum Kontrol Hapından Sonra Çocuğum Olur mu?

Aslında doğum kontrol hapı kullanan kişilerin sorduğu doğum kontrol hapı yan etkileri nedir sorusu, kullanım bırakıldığında çocuğum olur mu sorunudur. Çoğu zaman doğum kontrol hapı kullananlar, çocuğunun olmaması konusunda bir sorun yaşayıp yaşamayacağını merak eder. Bu problemle ilgili yanlış bilgiler sunuluyor. Doğum kontrol hapı kullanılmasının ileride çocuğunuzun olmamasına dair bir etkisi söz konusu değildir. Kullanım sonrasında, çocuğunuzun olmamasına yönelik bir etki olmayacak.

Doğurganlık;

Doğurganlığı etkileyen farklı etkenler olabilir. Sizin hap kullanmış olmanızın hamile kalamıyor olmanızla bir ilgisi olmayacaktır. Doğum kontrol hapı nasıl kullanılır ve etkileri nelerdir gibi soruların yanıtını doğru şekilde almanız durumunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Doğru kullanımın önemli olduğunu unutmamalısınız.

Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri

Doğurganlık konusunda herhangi bir yan etkisi olmayan hapın ne gibi yan etkileri var? Evet, doğum kontrol hapının diğer ilaçlarda olduğu gibi belirlenmiş olan yan etkileri var. Bu yan etkileri okuyarak, kullanmanızın ardından siz de yan etki görülüp görülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Mide bulantısı;

En sık görülen yan etkiler arasında mide bulantısı yer alıyor. Kullandığınız ilk haftalarda çok daha yoğun şekilde hissedebilirsiniz. Mide bulantısı ve kusma gibi durumlar kullandığınız doğum kontrol hapı ile alakalı olabilir.

Enfeksiyon;

Genital bölgede enfeksiyon riski, mantar oluşumu artabilir. Bunun da doğum kontrol hapı ile ile ilgili olabileceğiniz bilmelisiniz.

Doğum kontrol hapım yan etkileri neler sorusunun yanıtına göre bakarak, siz de görülüp görülmediğini kontrol etmeniz mümkün olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?