Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dişteki sarı lekeler doğuştan gelebileceği gibi, kahve ve siğara tüketimi yüzünden sonradan da oluşabilir. Bu problemle başa çıkmak için hem evde yapabileceğiniz karışımlar, hem de tıbbi yardım alma seçeneğiniz mevcut.

Diş Beyazlatmada Doğal Yollar

 

Doğal yolla diş beyazlatma için öncelikle günde iki kere dişlerinizi fırçalamayı alıkanlık edinmelisiniz. Bu hem dişlerinizin genel sağlığı, hem de rengi için önemlidir. Dişinde sarılıklar bulunan hastaların pirofosfat içeren diş macunları kullanılması öneriliyor. Bir çay kaşığı karbonatla bir tam limonun suyunu karıştırarak diş fırçanızla dişlerinize düzenli olarak uyguladığınızda gözle görülür sonuçlar alacaksınız. Bu yöntemi üç günde bir kereden daha sık uygulamamalısınız çünkü yarattığınız asidik karışım diş minenizi tahriş edebilir. Evde uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise tuz, karbonat ve sirke yöntemi. Hem diş lekeniz hem de koyu tonda dişleriniz varsa bu yöntem sayesinde hem lekeyi geçirebilir hem dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Karbonat ve tuzun rennk açma özelliği olduğunu biliyoruz. Bu karışıma sirkeyi de ekleyerek lekelerinizden de kurtulabilirsiniz. Sirke aynı zamanda sivilce ve yara lekelerinden kurtulmak için de kullanılabiliyor. Malzemeleri;

  • Bir çay kaşığı sirke
  • Bir çay kaşığı tuz
  • Bir çay kaşığı karbonatı

Tüm bunları karıştırıp diş fırçanız ile uyguluyorsunuz. Aynı zamanda çilek de diş lekeleriyle savaşta bir alternatifiniz olabilir. İçerisinde katı olarak bulunan malik asit sayesinde hem plak oluşumunu önler, hem ağzı temizler, hem de diş tonunuzu açar. Yeteri kadar çileği ezerek püre haline getirin ve fiş fırçanızla uygulayın. Bu yöntemi de haftada 3 defadan fazla uygulamamak gerekiyor çünkü çilek de asitli bir meyve.

Lazerle Diş Beyazlatma

 

Lazerle diş beyazlatma işlemi, mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde diş hassasiyeti ve alerjilere sebep olabilir. Diş beyazlatma işleminden önce mutlaka diş taşı temizliği yapılır. Bu işlem ortalama bir saat süren oldukça pratik bir işlemdir. İşleyiş söyle; jel gerekli bölgeye sürülür, ağartıcı ilaç içeren alet dişe takılır ve lazer uygulanır. Diş beyazlatma fiyatları hekime ve dişin durumuna göre 800-3000 TL arasında değişmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?