Ek Ödeme Bordro Sistemi(EKOBS) Devreye Alınması Hakkında Duyuru

Ek Ödeme Bordro Sistemi(EKOBS) Devreye Alınması Hakkında Duyuru

Tüm Sağlık Tesislerinin Dikkatine,

EKOBS uygulaması 2018 yılı Eylül ayı itibariyle İzmir, Manisa ve Kocaeli illerinde devreye alınacaktır. Bu illerdeki Sağlık Tesisleri Eylül ayı sabit ödemeleri ve performansa dayalı ek ödemelerini (Sağlık Tesislerinde görevli 663 Sözleşmeli Yönetici Personellerde dâhil) EKOBS uygulaması üzerinden hesaplayıp, ödemelerini bu bordrolara göre yapacaktır.

31 Ağustos 2018 tarihi saat 18:00 itibariyle EKOBS uygulamasında daha önce girilmiş olan tüm veriler silinecektir. Sisteme daha önce yüklenen personel verilerini almak isteyen kullanıcılar bu tarihe kadar verilerini dışa aktarım ile alabilecektir. 1 Eylül 2018 tarihinde sistem İzmir, Manisa ve Kocaeli illerinde kullanıma açılacaktır.

Diğer İllerde EKOBS uygulamasının devreye alınması ve kullanıcı yetkilendirmesi yapılması konusunda ayrıca duyuru yapılacaktır.

 

 

EKOBS uygulamasında kullanıcıların yapması gereken işlemler:

  1. Ek Ödeme Dairesi Başkanlığından 27/08/2018 tarih ve 49022165 – 702.99 – E.403 sayılı yazısında belirtildiği şekilde kullanıcı yetkisi talep edilmesi gerekmektedir.
  2. Kullanıcılar, Sağlık Tesisindeki kadrolu personellerinin kayıt işlemlerini, EKOBS uygulamasına Personel Aktar şablonundan veya manuel olarak gerçekleştirecektir. İl içerisinde ve İzmir, Manisa ile Kocaeli İllerindeki Sağlık Tesislerinden birbirine yapılan geçici görevlendirmeler kullanıcıların kendileri tarafından yapılacaktır. Bu iller dışındaki geçici görevlendirme işlemleri tüm Sağlık Tesisleri sistemi kullanmaya başlayıncaya kadar Ek Ödeme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Diğer illerden görevlendirilen personellere ait bilgiler Personel Aktar şablonuna uygun olarak doldurulup görevlendirmenin başlangıç tarihi, bitiş tarihi, görevlendirme türü ve kurum adı ile birlikte khgm.ekodeme@saglik.gov.tr adresine gönderilecektir.
  3. Personel tanımlama işlemleri tamamlandıktan sonra personellere ait diğer tüm veriler Eğitimlerde, Kullanıcı Klavuzları ve Kullanıcı Videolarında anlatıldığı şekilde tanımlanacaktır.
  4. Personellerin Eylül 2018 tarihine kadar olan süregelen vergi matrahı toplamı, “Matrah Ekle Çıkar” bölümüne aktarılacaktır. Personellerin 2018 Eylül ayına ait maaş matrahı KBS sisteminden maaş alan personeller için “Tüm Personellerin Vergi Matrahlarını Güncelle” butonundan yüklenecektir. KBS kapsamında maaş almayan personeller için ise “Matrah Ekle” şablonundan Eylül ayı maaş matrahı alanına yüklenecektir.
  5. Üçüncü Basamak Sağlık Tesisleri, klinik tanımlamalarını yapmadan Personel Aktar şablonundan personel tanımlamalarını yapamayacaktır. Öncelikle klinik tanım işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?