Göz Halkaları Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

Göz Halkaları Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

Sebebini Bilin


Göz altı çevrenizdeki halkaların nedenini bilmek size yardımcı olur. Nedenini öğrendiktwn sonra doğru çözümü bulmak daha kolay olcaktır. Uzmanlar bu sıkıntıyla gelen hastaların çoğunda göz altı yağındaki kayıptan kaynaklı sorun yaşandığını söylemektedir. Bu oyuk görüntü gözlerin etrafında gölgeler oluşturur. Bunun nedeni genelde genetiktir.

Yaş Her Zaman Önemli Bir Faktör


Malesef eğer göz çevreniz her zaman biraz renk olarak farklıysa yaşınız ilerledikçe bu durum daha da ilerleyecektir. Çünkü yaşlandıkça yüzümüzdeki yağı kaybediyoruz. Bu olduğunda da göz altımızdaki yağ tabakaları daha belirginleşiyor ve bizi daha yorgun gösteriyor. Kilo kaybettiğinizde de göz altlarının kararmasının nedeni bu yağ kaybıdır.

Önlem Almaya Odaklanın


Tüm güzellik uzmanlarının ve dermatologların göz altından kurtulmak konusunda hem fikir olduğu şey bu sorun daha oluşmadan bu konuda önlem alınması gerekliliğidir. Bu nedenle göz altı halkalarını önlemek için sürekli olarak canlandırıcı bir tedavi uygulamalı, bol bol dinlenip, çok fazla su içmek gereklidir. Ayrıca uzmanlar yaşlanma karşıtı bir krem kullanmayı da önermektedir. Bu kremler cildin istediği nemi sağlamakta yardımcı olurlar.

İyi Uyuyun


Göz altı çevrelerinden nefret etmemizin nedeni bizi yorgun göstermeleridir. Bunun için yorulmamanız gereklidir. Onarıcı bir uyku uyumak göz çevresi için son derece önemlidir. Yeterince uyku almamak göz altında renklenmenin birebir nedeni değildir ancak uyku eksikliği cildin slgunlaşmasına ve dolaşımın azalmasına neden olur. Bu da daha kötü göz altları anlamına gelir.

Yüzünü Yatmadan Önce Yıkayın


Her gece yatmadan önce yüzünüzü nazik bir temizleyici ile yıkamayı ihmal etmeyin. Bu her gün canlı bir görünüm sağlamanın en kolay yollarından biridir. Yatağa girmeden önce tüm makyajınızı mutlaka temizleyin. Bir gün bile üşengeçlik yapmamak size fazlasıyla iyi bir şekilde geri dönecektir. Bunu unutmayın.

Kaynak: Doğan Burda 

Yayın tarihi: 30.07.2018

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?