Sol Tarafımdaki Ağrı, Ne Gibi Bir Hastalık Olabilir?

Sol Tarafımdaki Ağrı, Ne Gibi Bir Hastalık Olabilir?

Sol tarafınızda bir ağrı mı var? Sol tarafınızdaki ağrının ne gibi bir hastalığa yol açabileceğini düşünüyorsunuz? Aşağıda detaylar verilmiştir.

Başın Sol Kısmının Ağrıması

Sol kısımda olan ağrıların sebebi ne? Başımın sol tarafı ağrıyor diyen kişiler için açıklama yapılıyor. Baş ağrısı günlük rutinlere bile engel olduğundan, son derece şikayet edilen bir durum. Peki, kişinin başının sol tarafının ağrımasının nedeni ne olabilir?

Migren;

Migren sebebi ile oluşan baş ağrılarının bir taraftan başlayıp, direkt o noktada kalması söz konusu olabilir. Bu durumda baş ağrısının geçmesi için migren ağrınız için ne kullanıyorsanız, çözümü o şekilde sağlayabilirsiniz.

Kronik baş ağrıları;

Bazı kişilerde baş ağrısının kronikleşmesi söz konusu. Bu durumda sürekli kişinin başının sol kısmında bir ağrı olabilir. Beslenme, stres, yüksek ses ya da koku gibi tetikleyiciler üzerinden ağrının oluşumu mümkün.

Karnın Sol Kısmının Ağrıması

Evet, yaşadığınız sol tarafımdaki ağrı problemi, karnınızda da olabilir. Bu durumda karın ağrısının giderilmesi için sunulan çözümler arasından ilerleyeceksiniz. Gaz problemi, hazımsızlık gibi sorunların karnınızda sol tarafta bir ağrı oluşturması söz konusu olabilir. Bu durumda hazımsızlık ve gaz probleminin ortadan kaldırılmasının önemlidir. Böbrek taşı, fıtık ve kabızlık gibi sorunlar da karnınızda ağrıya yol açabiliyor.

Göğsün Sol Kısmının Ağrıması

Yaşanan ağrı problemi göğsünüzün sol kısmında da olabilir. Göğüsteki sol kısımda yaşanan ağrı, kalbinizde bir sorun olduğunun işareti olabilir. Ağrıların sık sık mı olduğu, şiddetli mi olduğu gibi hususlar üzerinden incelemeler yapılacaktır. Göğsün sol tarafının ağrıması nedenleri üzerinden teşhis konulur. Problemin ortadan kaldırılması için nedenlerin ortadan kaldırılması üzerine hareket edilecektir. Doktorunuzdan net bilgi almak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?