Tatilden Kilo Almadan Dönmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tatilden Kilo Almadan Dönmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tatilden Kilo Almadan Dönmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Malum günümüzde pek çok kişi tatilden kilo almadan dönmek istiyor. Ancak bu isteği gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor. Zira özellikle beş yıldızlı otellerin sunduğu yemek alternatifleri ve açık büfeler tatile giden kişileri adeta kendine çağırıp cezbediyor. Dolayısı ile tatile giden kişiler de hem ekstra bir yemek ücreti ödemedikleri için hem de normalde görüp göremeyecekleri kadar çok yiyecek ve içecek çeşidi ile karşılaştıkları için iradelerine hakim olamayıp yemek ölçüsünü kaçırıyorlar.

Peki Tatilden Kilo Almadan Dönmek Mümkün Mü?

Abartılan yemekler, sıcaklardan ötürü ferahlamak için hesapsız bir şekilde tüketilen içecekler tatil keyfinin bir parçası olsa da tatilin bitmesinin ardından kişileri rahatsız eden sonuçlara yol açabiliyor. Kişilere fazla kilo şeklinde dönen bu durum özellikle kadınları hiç memnun etmiyor. Tabi akıllara takılan sorulardan biri de bu nedenle tatilden kilo almadan dönmek mümkün mü sorusu oluyor. Bu sorunun cevabı ise evet. Zira aslında kişilerin uygulayacakları belli başlı basit tavsiyeler ile tatilden fit bir şekilde dönmeleri mümkün. Tabi bunun için kişilerin öncelikle bu tavsiyeleri iyice özümsemeleri ve tatil dönemi süresince uygulamaları gerekiyor.

Tatilden Kilo Almadan Dönmek İçin Yapılması Gerekenler

  • Eğer tatil yaptığınız otelde açık büfe varsa ilk olarak kendi iradenize hakim olmanız şart. Yani otel ücretine dahil diye öyle her gördüğünüz yiyecek ve içeçeğe saldırır bir tutum içinde olmamanız oldukça önemli. Zira bir ondan alayım bir şunun tadına bakayım derken bir bakmışsınız ki ölçüyü kaçırmış olursunuz. Yani uzun lafın kısası yeme ve içme konusunda aç gözlü bir şekilde davranmamalısınız.
  • Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeyi tercih edin. Yemek zamanlarında yani öğünlerde sebze ağırlıklı olarak beslenin. Tabi sadece sebze ile beslenin demiyoruz ancak tabağınızda her zaman en fazla yeri sebzeye ayırın, et ve karbonhidrat içeren makarna ve pilav gibi yiyecekleri az porsiyonlarda tüketmeyi tercih edin.
  • Tatlıları abartmayın. Tatlı olarak sütlü tatlıları tercih edin. Özellikle yaz aylarında şerbetli tatlılar bünyenize de ağır gelecektir. Dondurma gibi tatlıları tüketmeniz bu açıdan hem serinlemeniz hem de sağlığınız açısından ideal tatlı seçimi olacaktır.
  • Su içmeyi ihmal etmeyin. Tatilden kilo almadan dönmek istiyorsanız gazlı içecekler ve taze sıkılmış olmayan meyve suları yerine su içmeyi tercih edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?