TİG birimleri için Klinik Kodlamada Püf Noktalarını bakanlık yayınladı

TİG birimleri için Klinik Kodlamada Püf Noktalarını bakanlık yayınladı

Teşhis İlişkili Gruplar çalışmalarının etkili ve verimli olarak yürütülebilmesi için, hasta dosyalarının tam ve doğru olarak okunması, tanı ve işlem kodlarının standartlar çerçevesinde seçilmesi ile gerçekleşmektedir. TİG çalışmalarının özünü oluşturan bu kodlama işleminin başlangıç aşamasında hatalardan arındırılması   “klinik kodlamada kalite” ye ulaşmamızı sağlamaktadır.

Klinik kodlama kalitesini arttırmaya yönelik olarak  TİG Veri Sistemine kaydedilen verilerden örneklem çekilerek yapılan analizler sonucu en fazla hata yapılan  standartlar tespit edilerek klinik kodlayıcıların dikkat etmesi gereken hususlar Klinik Kodlamada Püf Noktalar  kitapçığında özetlenmiştir.

Klinik kodlama çalışmalarını özveriyle yapan klinik kodlyacılarımıza emeklerinden dolayı teşekkür eder, Klinik Kodlamada Püf Noktalar çalışmasının kaliteli klinik kodlamada faydalı olmasını temenni ederiz.

 

Klinik Kodlamada Püf Noktaları Kitabı için tıklayınız.https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/28526,klinik-kodlamada-puf-noktalarpdf.pdf?0

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?