Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafından TİTCK Ruhsatlı Ürünler Listesi yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafından TİTCK Ruhsatlı Ürünler Listesi yayımlandı

01.06.2017 ve 01.12.2017 tarihlerinde Kurumumuz resmi internet sayfasından yapılan duyurulara istinaden ruhsat sahipleri tarafından yapılan başvurular değerlendirilmiş ve ruhsatlı ürünler listesi güncellenerek haftalık olarak yayımlanmıştır.

► Başvurular neticesinde oluşturulan nihai liste “önemli listeler” başlığı altında “Nihai Ruhsatlı Ürünler Listesi” olarak yayımlanmaktadır. Ruhsatlı ürünler listesinde yer alan bilgilerin güncellenmesi durumunda ruhsat sahipleri tarafından Öncelik Değerlendirme Birimi’ne ait “Ruhsat Bilgilerini Güncelleme Başvurusu” doküman tipi seçilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Listeye ürün ekleme işlemi ruhsat sahiplerinin başvuruları doğrultusunda olmayacak olup yeni ruhsatlanmış ürünlerin bilgileri tarafımızca listeye eklenecektir.

► Bu başvuruların ekinde ilgili güncellemeye ait onay yazısının (barkod onay yazısı, varyasyon onay yazısı, vb.) olması gerekmektedir.

Bu doğrultuda güncellenen Nihai Ruhsatlı Ürünler Listesi” her haftanın son iş gününde Kurumumuz resmi internet sayfasında yayımlanacaktırNihai Ruhsatlı Ürünler Listesi 27.07.2018

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?