Menenjit Aşısını Devlet Ödüyormu ?

Menenjit Aşısını Devlet Ödüyormu ?

Ülkemize yurt dışından ithal edilerek alınan meningokok aşısı (menenjit aşısı), eczaneler üzerinden normal reçete ile halka satılmaktadır. Menenjit hastalığına neden olan birçok farklı bakteri ile mücadele ederek vücudun bu bakterilere karşı bağışıklık geliştirilmesini sağlar.

Menenjit aşısı fiyatı

2018 yılında 207  Türk Lirası olarak eczanelerden satılmaktadır. Bu aşı Menectra Meningokok aşısı olarak geçmektedir. Ayrıca bu aşının eş değeri olarak kabul edilen bir başka menenjit aşısı da bulunmaktadır. Nimenrix meningokok menenjit aşısı fiyatı 2018 tam olarak 227 Türk Lirasıdır. İki ilacı da reçete ile eczanelerden temin edebilirsiniz. İki ilaçta birbirinin türevidir ve etki olarak bir farkı bulunmamaktadır. Satış ortalaması da iki ilacın hemen hemen aynıdır.

Menenjit aşısını ssk karşılıyor mu?

Doktor tavsiyesi üzerine menenjit aşısı yapılmaktadır. Fakat tavsiye üzerine yapılmasına rağmen zorunlu olarak uygulanmaktadır. Menenjit aşısını sigorta karşılar mı veya menenjit aşısını devlet karşılar mı sorunuza cevap vermek gerekirse cevabımız maalesef “Hayır” olacaktır. Menenjit aşısını sigorta karşılamaz. Bağkur ve yeşil kartta aynı şekilde karşılamamaktadır. Menenjit aşısı fiyatı 2018 ödeyerek eczanelerden temin edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?